VCI+DRY ( Pas Önleyici + Nem Alıcı )

VCI+DRY ( Pas Önleyici + Nem Alıcı )

VCI+DRY, nem alıcı ve VCI’ın etkili bir şekilde bir araya getirilmesiyle özel olarak dizayn edilmiştir.

Korozyon önleyici olarak nem alıcı paketler ve VCI ürünleri yıllardır yaygın olarak kullanılmaktadır. Nem alıcı ürünler ortamdan korozyonun başlıca sebeplerinden olan su buharını alarak korozyonu yavaşlatır. VCI ürünler ise metal üzerinde moleküler boyutta koruyucu bir film oluşturarak su buharı ve oksijen gibi korozif gazların metale ulaşmasını engelleyerek korozyonu engeller.

 

Diğer yandan nem alıcı paket yalnız başına kullanıldığında, ambalajın su buharı geçirgenliği yada uygulama esnasında oluşan delikler nedeniyle içeriye yeni su buharı girer ve nem alıcı kısa sürede etkinliğini kaybedebilir. VCI ambalaj yalnız başına kullanıldığında ise gece gündüz sıcaklık dalgalanmaları sırasında meydana gelen nem yoğunlaşması koruyucu VCI filmine zarar verebilir. Nem alıcı ve VCI ürünlerin birlikte kullanılması ile tam korozyon kontrolü sağlanır.

Bu noktada VCI+DRY tek ürünle hem yüksek kapasitede nem alarak ortamı kurutur hem de VCI buharı yayarak metal yüzeyinde koruyucu VCI filmi oluşturur.

100glık VCI+DRY paketi yaklaşık %300lere varan nem alma kapasitesi ile 4 adet 8 ünite kil paketi

(4×270≈1080g) kadar nem alabilirken yaydığı VCI buharı ile de VCI etkinliği sağlar.

Üstün muadili olarak kullanıldığı aktif kil paketlerinden yaklaşık 10 kat daha hafif oluşu ile nakliye ve stok kolaylığı sağlaması da diğer bir önemli avantajıdır.

Korozyon kontrolünde çığır açacak bu yeni ürün ile sıradan bir torba içerisine örneğin 4 adet 8 ünite nem alıcı kullanmak yerine 1 adet 100glık VCI+DRY paketleri kullanılarak çok daha uzun süreli ve etkili korozyon kontrolü sağlanabilmektedir.